Szkolenie 1

Młode talenty rekrutacji IT – szkolenie nowych rekruterów

W ostatnich latach społeczność związana z nowymi technologiami, programowaniem i IT bardzo się rozrosła. Dodatkowo ze względu na specyfikę narzędzi, z jakimi pracuje wytworzyła też własny język oparty na branżowych terminach i specjalistycznych słowach kluczowych.

Dobry rekruter zajmujący się pozyskiwaniem m.in. programistów musi posiadać szeroką wiedzę na temat samych technologii i posługiwać się językiem swoich rozmówców.  Dlatego w tym miesiącu w Tigurze odbyło się szkolenie na temat podstaw, z tajemniczej dla wielu – branży IT. Doświadczony zespół naszych pracowników przybliżył studentom, którzy swoją przyszłość wiążą z pracą w dziale HR, najważniejsze informacje dotyczące realiów rekrutacji w branży IT. Dzięki całodziennemu szkoleniu ta skomplikowana tematyka stała się bardziej zrozumiała i przystępna, a nasi słuchacze bardzo zainteresowani tematem zadawali wiele pytań.

Główne obszary, jakie zostały poruszone na kursie z podstaw rekrutacji IT to:

  1. Jak zbudowany jest dział IT i jak funkcjonuje?
  2. Jakie są główne technologie królujące obecnie na rynku IT?
  3. Jakie są trendy i kierunki zmian w rekrutacji programistów?
  4. Jak rozmawiać ze specjalistą IT?
  5. Dobre praktyki rekrutera IT.

Studenci dowiedzieli się między innymi: jakie są języki programowania i co je od siebie różni; które frameworki stosowane są w poszczególnych technologiach; na jakie stanowiska prowadzone są najczęściej rekrutacje IT oraz jakie są słowa kluczowe w CV programisty.

Już planowana jest kolejna edycja tego szkolenia, na którą wkrótce zaprosimy wszystkich studentów zainteresowanych tematyką HR’ową i rekrutacją programistów.

Leave us a comment

logged inYou must be to post a comment.