staż wakacyjny

A może staż? 7 powodów, dla których warto odbyć staż!

Wakacje rozpoczęły się na dobre, a wraz z nimi otwarty został sezon na staże i praktyki. Jak co roku Tigura zachęca wszystkich studentów i absolwentów do odbycia stażów i praktyk, bo naprawę Warto! Kto wie o tym lepiej niż agencja rekrutacyjna? Nie musicie nam jednak wierzyć na słowo, poniżej 7 powodów, które przekonają każdego, aby znalazł sobie ciekawe zajęcie na wakacje.

1. Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka

Zastanawiasz się jak można skończyć studia i mieć jednocześnie dwuletnie doświadczenie w zawodzie? Odpowiedzią są właśnie staże wakacyjne. 3 miesiące przerwy od nauki to czas, który z powiedzeniem możesz wykorzystać na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce i nabycie tak cennego na rynku pracy doświadczenia. Wiąże się to automatycznie z drugim ważnym powodem…

2. Bogate CV

Dzisiaj szukając pracy trzeba zrobić wiele, by wygrać z konkurencją. Największą przewagę zyskujesz mogąc pochwalić się dotychczas zdobytymi i potwierdzanymi kwalifikacjami i umiejętnościami. Odbyte staże i dołączone do CV referencje to jedna z najlepszych kart przetargowych. Łatwiej jest zaufać komuś, kto ma dobrą opinie i doświadczenie w pracy na podobnych stanowiskach.

3. Dodatkowe pieniądze w budżecie

O ile praktyki są najczęściej odbywane bezpłatnie, to na stażu prawie zawsze możesz liczyć na wynagrodzenie. Przez 3 miesiące możesz intensywnie uczyć się nowych rzeczy, a dodatkowo samemu się utrzymywać, dzięki oferowanemu wynagrodzeniu.

4. Możliwość stałej pracy

To jedna z największych zalet i korzyści płynących ze stażu. Jeżeli w trakcie odbywania stażu wykażesz się umiejętnościami i sprawdzisz na swoim stanowisku, a dodatkowo będzie to satysfakcjonująca Cię praca, możesz dostać ofertę pozostania w firmie na dłużej. Jeżeli Ci się nie uda, to wciąż dzięki takiej praktyce zdobywasz cenne…

5. Znajomości

W szukaniu pracy bardzo ważne jest to kogo znasz i kto Cię poleca. Dzięki stażom poznajesz ciekawe osoby, które od dłuższego czasu są na rynku pracy, prowadzą swoje biznesy, a ich sieci kontaktów są dużo bardziej rozległe. Pamiętaj skuteczny networking, często jest kluczem do rozwoju kariery.

6. Doświadczenie w rozmowach kwalifikacyjnych

Pierwszym krokiem do zdobycia pracy jest przejście przez rozmowę kwalifikacyjną, a trening czyni mistrza. Jeżeli chcesz przychodzić na rozmowy pewny siebie i prezentować się najlepiej jak umiesz, to „potrenuj” na rozmowach o staż, gwarantujemy, że pozwoli Ci to zyskać swobodę w przyszłości.

7. Dodatkowe punkty na studiach

Nie tylko w przyszłej karierze zawodowej liczą się odbyte staże. Jeżeli wciąż studiujesz to również na studiach zyskasz dodatkowe punkty za odbycie praktyk zgodnych z Twoim kierunkiem kształcenia. Jeżeli starasz się o stypendium naukowe, albo granty na badania, każda dodatkowa aktywność jest na wagę złota.

Dlatego nie wahaj się i nie zastanawiaj, tylko od razu po przeczytaniu tego wpisu poszukaj stażu odpowiedniego dla siebie. O tym jak ważne są dla przyszłej kariery pierwsze doświadczenia zawodowe pisaliśmy więcej w artykule jak zaplanować swoją przyszłość zawodową.

Jeżeli interesuje Cię HR, swoją karierę wiążesz z rekrutacją pracowników, chcesz się sprawdzić w pracy doradcy zawodowego, rekrutera albo headhuntera, to zapraszamy Cię do nas! Mamy jeszcze jedno miejsce na stażu, dlatego jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej to sprawdź naszą ofertę  i wyślij swoje CV na rekrutacja@tigura.pl

Powodzenia na Waszych letnich stażach życzy

Tigura ?